İHH’dan katarakt kampanyası

İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği tarafından, “Siz Görürseniz Onlar da Görecek” sloganıyla katarakt kampanyası başlatıldı.

İHH’dan katarakt kampanyası

Son 10 yılda İHH’ya verdiğiniz destekle 120 bin kişi ışığa kavuştu. “Siz Görürseniz Onlar da Görecek” sloganıyla 2007 yılında Afrika’da başlatılan katarakt çalışmaları artık dünyaya açıldı.

Türkiye'de genellikle yaşlılarda görülen ve tedavi edilmediğinde körlüğe sebep olan katarakt hastalığı; dünya genelinde yaşın yanı sıra yetersiz beslenme, uzun süre şiddetli ışığa maruz kalma, göz travmaları gibi sebeplerle yaygın biçimde görülüyor. Teknik ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle milyonlarca insan ameliyat olamadığı için görme yeteneğini kaybediyor ve yaşamını başkalarına bağımlı bir şekilde sürdürüyor.

Bir ameliyat bedeli 500 TL olan katarak operasyonuna siz de destek vererek, hastaların görmelerine vesile olabilirsiniz.

Kampanyaya destek vermek isteyenler 0535 9327152 numaralı telefondan detaylı bilgi alabilir.

İHH Nevşehir İYD Başkanı Baki Öncel, yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde Gülbahçe önündeki İHH standında hayırseverlerin bağışlarının kabul edilmeye başlanacağını belirtti.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER