İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yılı kutlandı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş,  İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilişinin 99.yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinliği programına katıldı.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yılı kutlandı

Program Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda, lise öğrencileri tarafından hazırlanan “Hakk’ın Sesi Mehmet Akif”  konulu resim sergisinin, gezilmesi ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam eden programda,  öğrenciler tarafından oratoryonun seslendirildi.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler tarafından İstiklal Marşı okundu.

Etkinlikte il genelinde düzenlenen ‘İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Vali İlhami Aktaş ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Vali İlhami Aktaş, programın hazırlanmasında emeği geçen eğitim kurumlarına,  müdürlere, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

Programa Vali İlhami Aktaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ersan Erkut, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, STK temsilcileri, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER