Meteoroloji’den Nevşehir’e kuvvetli rüzgar ve toz fırtınası uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü, Nevşehir için kuvvetli rüzgar, fırtına ve toz fırtınası uyarısında bulundu.

Meteoroloji’den Nevşehir’e kuvvetli rüzgar ve toz fırtınası uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğünden yapılan uyarıda 9 Ekim 2020 Cuma günü öğlen saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar, fırtına ve toz fırtınası beklendiğini yer yer kuvvetli olması beklendiğinden vatandaşlardan çatı uçması, ulaşımda aksamalar, ağaç veya direklerin devrilmesi, nefes almada zorlanma, görüş mesafesinde düşüş ve oluşması beklenen muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunması istendi.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklama şu şekilde;

“Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat çevrelerinde güney batı yönlerden lodos kuvvetli rüzgâr ve fırtına (40-60 km/saat, yüksek kesimlerde yer yer 60- 80 km/saat) ile Kayseri’nin batısı, Nevşehir ve Kırşehir çevrelerinde kuvvetli rüzgârla birlikte toz fırtınası beklenmektedir. Çatı uçması, ulaşımda aksamalar, ağaç veya direklerin devrilmesi, nefes almada zorlanma, görüş mesafesinde düşüş ve oluşması beklenen muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER