Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü hibe almaya hak kazandı

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi, "KOP ile Hayallere Bir Adım Daha" isimli proje ile "Konya Ovası Projesi Sosyal Gelişim Programı (KOPSOGEP)" programı tarafından hibe almaya hak kazandı.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü hibe almaya hak kazandı

Proje kapsamında Türk Kızılay Nevşehir Şubesi ile işbirliği protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törende protokolü, Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ve Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek imzaladı.

İşbirliği protokolü imza töreninde, Türk Kızılay Nevşehir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Us ve Genç Kızılay Nevşehir Başkanı Serkan Aktaş da hazır bulundu.

Türk Kızılay'ının ulusal ve uluslararası alanda en köklü ve güçlü yardım kuruluşu olduğunu belirten Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir yaptığı açıklamada,” Protokolün ilimiz eğitimine hayırlı olmasını dilerim ve projemize verecekleri desteklerden dolayı Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Sayın Ercan Civelek'e teşekkür ederim.” dedi.

Proje ile öğrencilerin sosyal, kültürel ve mesleki becerilerinin gelişimine ve öğrencilerin gönüllü olma farkındalıklarının arttırılmasına katkı sağlanmasının planlandığı belirtildi.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir şu ifadelere yer verdi:

"KOP ile Hayallere Bir Adım Daha" projemiz ile Boğaz, İcik ve Özyayla köylerinde ilk ve ortaokullarımızda öğrenim gören 620 öğrenciye yönelik proje ortağımız olan Kızılay Nevşehir Şubesi'nin sağlayacağı ulaşım imkanları ile mevcut şartlar altında ulaşamayacakları ve proje kapsamında düzenlenecek sanal gerçeklik uygulamaları, tiyatro gösterileri, ahşap tasarım ve şekillendirme setleri, dene-yap setleri, planetaryum (gökevi çadırı) aracılığıyla öğrencilerin sosyal, kültürel ve mesleki becerilerinin gelişimine ve öğrencilerin gönüllü olma farkındalıklarının artırılmasına katkı sağlanması planlanmaktadır. Projemiz ilimiz eğitimine hayırlı olsun.”

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 17:21
banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER