Okul servisleri kayıt yapmıyor iddiası

Okul servis ücretlerinde zam anlaşmazlığı yaşanıyor. Belediyenin önerdiği yüzde 12’lik zammı kabul etmeyen servisçiler öğrenci kaydı yapmıyor.

Okul servisleri kayıt yapmıyor iddiası

Nevşehir’de 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için daha önce yüzde 20 olarak açıklanan okul servisi zam oranı sektör temsilcileri ile Nevşehir Belediyesinde yapılan toplantı sonrasında yüzde 12 olarak belirlenmişti.

Belediye Başkanı Rasim Arı, belediye başkan yardımcıları, Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Pınarbaşı,  Nevşehir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa Düzgün ile sektör temsilcilerinin katıldığı toplantıda alınan yüzde 12’lik zam kararı servisçileri mutlu etmedi.

Kararı kabul etmeyen servisçilerin, çocuklarını servise yazdırmak için başvuran velilere “şimdilik kayıt yapmıyoruz” dediği iddia edildi.

Servisçiler yüzde 12’lik zammın yeniden gözden geçirilmesini istiyor.

Çocuklarını kaydettiremeyen veliler de gelişmeleri yakından takip ediyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 10:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet AK
Ahmet AK - 6 ay Önce

Belediyenin yapması gereken uyarmak değil bu kanayan yarayı çözmek. Serviscileri tekel yapıp yüzde 50 lere varan zam oranlarına mecbur eden bizzat önceki belediye başkanıdır. Sayın Rasim ARI önceden yapılan bu büyük yanlışa bir neşter atıp tekrar rekabet ortamını oluşturmalıdır. Başkanımızdan umutluyuz, bu sorunuda çözeceğine eminiz.Başkanım siz büyük insansınız 3-5 sözüm ona şöföre halkı ezdirmezsiniz.

Mustafa doğan
Mustafa doğan @Ahmet AK - 6 ay Önce

Hayırdır Ahmet ak şoför esnafı sana bişeyler mi yaptı sıkıntın ne

SIRADAKİ HABER

banner41

banner44

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">