Ülkü Ocakları gençleri yalnız bırakmıyor

Ülkü Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı il, ilçe, belde ve köylerdeki gençleri yalnız bırakmıyor.

Ülkü Ocakları gençleri yalnız bırakmıyor

Son yıllarda kötü alışkanlıklara sürüklenen gençlerin sayısı tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de arttı. Bunun önüne geçmek için Ülkü Ocakları Nevşehir il Başkanlığı faaliyet atağına kalktı.

Başta uyuşturucu ile mücadele olmak üzere birçok gençlik sorununa el atan Ülkü Ocakları, Nevşehir Merkez, ilçe ve beldelerde bulunan mevcut ocak binalarında gençleri zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırıyor.

Ocak binalarında daha çok dini ve tarih eğitimler veren Ülkü Ocakları, gençleri spora da yönlendirmeyi ihmal etmiyor.

‘Gençlik bizim geleceğimizdir. Gençlik nasıl yetişirse, geleceğimizde o kadar sağlam olur’ diyerek gençlere olan inancını dile getiren Ülkü Ocakları Nevşehir il Başkanı Ali Türker, “Ülkemizin sarsılmaz bütünlüğünü gelecekte sağlam tutacak gençlerimiz yetişiyor. Nevşehir Ülkü Ocakları olarak gençliğin uyuşturucu başta olmak üzere tüm kötü alışkanlıklardan uzak durması için çalışmalarını son hızla sürdürüyor. Ocağa gelen genç uyuşturucu kullanmaz, arsız olmaz, hırsı olmaz, vatan haini olmaz, olsa olsa Fatih olur, Alparslan olur. Buradan Tüm Nevşehirli gençlere sesleniyoruz. Nevşehir Ülkü Ocaklarına gelin bir çay içelim” dedi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER