Vali Aktaş, Trafik Uygulama Noktalarını ziyaret etti

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için 7/24 görev başında bulunan Polis ve Jandarma Uygulama Noktalarını ziyaret ederek, Kurban Bayramlarını tebrik etti.

Vali Aktaş, Trafik Uygulama Noktalarını ziyaret etti

Vali Aktaş, Uçhisar Mezarlık Mevki Jandarma Uygulama Noktasını, Çavuşin Jandarma Uygulama Noktasını ve Ürgüp Total Kavşağı Polis Uygulama Noktasını ziyaret ederek, yapılan uygulamalar, çalışmalar ve araç denetimleri hakkında görevlilerden bilgi aldı. Denetleme Defterlerini imzaladı.

Yol güzergâhında yapılan uygulamalarda sürücülerle bir süre sohbet eden Vali İlhami Aktaş, Kurban Bayramlarını tebrik ederek, taleplerini dinledi ve İçişleri Bakanlığı’nın Kurban Bayramı tatili süresince çocuklara yönelik ‘Hayatı Korumak İçin Senin de Kemerin Ses Getirsin’ sloganıyla “Kemerin Ses Getirsin” isimli ödüllü trafik güvenliği yarışması hakkında hem ailelere hem de çocuklara yarışmayla ilgili bilgi verdi, broşür dağıttı.

Emniyet kemeri dışında aşırı hız, uykusuz araç kullanmama gibi konularda da sürücüleri uyararak, trafik kurallarına uymalarını ve emniyet kemerini kullanmalarını istedi.

Denetlemelerde, uygulama alanında bulunan  emniyet güçleri ve amirlerinin yaklaşan Kurban Bayramlarını tebrik eden Vali Aktaş, görevli polis memurları ile bir süre sohbet ederek, görevlerinde başarılar diledi.

Vali Aktaş’a; Uçhisar Mezarlık Mevki Jandarma Uygulama Noktası ve Çavuşin Jandarma Uygulama Noktasında; İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Yüksel Yiğit eşlik ederken, Ürgüp Total Kavşağı Polis Uygulama Noktasında Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı da eşli etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">