Avrupa Spor Haftası kutlamaları çeşitli etkinliklerle başladı

Avrupa Spor Haftası etkinliklerinin açılış töreninde Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe ile Belediye Başkanı Rasim Arı, gençlerle bir araya gelerek spor yaptı.

Avrupa Spor Haftası kutlamaları çeşitli etkinliklerle başladı

Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında sporun tabana yayılması, hareket bilincinin her yaştan ve her statüden bireyin günlük rutini haline getirilmesi ve bu alanda bilincin arttırılması amacı ile Avrupa’da çok sayıda farklı etkinliklerle kutlanan Avrupa Spor Haftası ülkemizde de 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan etkinliklerle kutlanıyor.

Haftanın açılışı nedeniyle Nevşehir’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2 No’lu Çim Saha’da düzenlenen etkinliğe Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Belediye Başkanı Rasim Arı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, antrenörler ve sporcular katıldı.

Burada çeşitli branşlardaki sporcularla bir araya gelen protokol üyeleri, sporcuların gösterilerini izledi.

Antrenörlerden gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgiler alan protokol üyeleri masa tenisi, okçuluk, voleybol, basketbol, bisiklet ve badminton etkinliklerine katılarak gençlerle birlikte spor yaptı.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER