Özaltın: TFF 89 kulübün oynamama kararını yok saydı

Nevşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Esat Özaltın, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ara verilen 2. Lig ve 3.Ligde maçların kaldığı yerden devam etme kararını değerlendirdi.

Özaltın: TFF 89 kulübün oynamama kararını yok saydı

Özaltın, “TFF'nin 25 Haziran itibariyle bin 458 pozitif vakanın çıktığı günde 2. ve 3. Lig maçlarının 18 Temmuz tarihinde oynatılması yönündeki kararı, 75 kulüp istememesine bizleri şaşırttı.” dedi.

2. ve 3. Ligdeki toplam 89 takımdan 75'nin liglerin oynatılmayarak bu şekilde tescil edilmesine yönelik ıslak imzaların bulunduğunu dile getiren Özaltın, “Buna rağmen TFF'nin müsabakaların oynanması yönünde karar alması  oynamak istemeyen 75 kulübe  göre skandal bir karardır.” ifadesini kullandı.

Özaltın, şöyle konuştu: “2. ve 3. Ligdeki birçok takım bu süreçte oluşacak ekonomik maliyeti kaldıracak durumda değildir. Birçok stadyumun gece müsabakaları için ışıklandırmaları yetersizdir. Biz hazırız 6 maç değil 16 maç da oynarız ama temmuz ayında 40 -45 derecede müsabakaların oynanacağı fiziki şartların olmadığı statlarda nasıl oynanacak. Haftalık 89 kulüp için Kovid-19 testi nasıl yapılacak deplasmanlara çift otobüs nasıl olacak. Gidilen deplasmanlarda tek kişilik odalarda nasıl konaklama olacak. Pandemi sürecinde TFF hiç bir kulübe maddi kaynak sağlamadı. Nevşehir Belediyespor kulübü olarak biz bu süreci atlattık maddi durumu iyi olmayan kulüpler TFF’den destek almadan nasıl olacak. Bence liglerin tekrar oynatılmak istenmesi yanlış bir karar. Bence TFF şapkasını önüne koyup bir kez daha düşünmeli."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER