Salomon Kapadokya Ultra Trail Koşusu’nda 2 bin sporcu yarıştı

Kapadokya'da 5. kez düzenlenen 75 ülkeden iki bini aşkın sporcunun katıldığı Salomon Kapadokya Ultra Trail Koşusu’nda, start verildi.

Salomon Kapadokya Ultra Trail Koşusu’nda 2 bin sporcu yarıştı

Argeus Travel & Events tarafından Salomon'un isim sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışlar, Ürgüp’te sabahın erken saatlerinde başladı.

Sporcular, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Kapadokya bölgesinde 119 kilometrelik parkuru 24 saat, 63 kilometrelik parkuru 12 saat 30 dakika ve 38 kilometrelik parkuru 6 saat 30 dakika içinde tamamlamaya çalışıyor.

38 ve 63 kilometrelik parkurda yarışan sporcular, Ürgüp, Ortahisar, İbrahimpaşa, Zemi ve Güvercinlik vadisi, Uçhisar, 119 kilometrelik parkurda mücadele edenler ise buna ek olarak Çavuşin, Göreme, Taşkınpaşa ve Mustafapaşa köyü güzergahını takip ederek yeniden başlama noktasına ulaşıp parkuru tamamlanmış olacak.

Salomon Kapadokya Ultra Trail Koşusu organizatörü Argeus Travel&Events'in yöneticisi Aydın Ayhan Güney, yaptığı açıklamada, doğal yapısı nedeniyle Kapadokya'nın patika koşular için emsalsiz bir yer olduğunu belirtti.

Güney, "Kapadokya, doğal güzellikleri ve yapısıyla çok uygun koşullara sahip bir bölge. Buradaki yarışlar, dünya turu takviminde yer alan en önemli 21 yarıştan birisidir. Kapadokya'nın alt yapısı özellikle yabancı sporcuların ilgisini çekiyor." dedi.

Akşam saatlerinde tamamlanacak Kapadokya Ultra Trail Koşusu, yarın düzenlenecek Salcano Kapadokya Çocuk Koşusu'nun ardından ödül töreniyle sona erecek.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER