Gizligider 'Bangladeş Kültür Akşamı' etkinliğine katıldı

Bangladeş´in Ankara Büyükelçiliği, "19 Aralık Bangladeş Zafer Günü" dolayısıyla "Bangladeş Kültür Akşamı" etkinliği düzenledi.

Gizligider 'Bangladeş Kültür Akşamı' etkinliğine katıldı

 

Bangladeş´in Ankara Büyükelçiliği, "19 Aralık Bangladeş Zafer Günü" dolayısıyla "Bangladeş Kültür Akşamı" etkinliği düzenledi.

Bangladeş´in Ankara Büyükelçisi M. Allama Sıddıki ve eşi Rashna Faruk Sıddıki´nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe, Türkiye-Bangladeş Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider ve çok sayıda davetli katıldı.

Sıddıki, yaptığı konuşmada, Bangladeş´in 16 Aralık 1971´de bağımsızlığını kazandığını belirterek, kendilerine kurtuluş savaşında destek veren tüm ülkelere teşekkür etti.

"Bangladeş ve Türkiye kardeş iki ülkedir." diyen M. Allama Sıddıki, ikili ilişkilerin de gayet iyi olduğunu dile getirdi.

Türkiye´nin Arakanlı Müslümanlar konusunda Bangladeş´e verdiği desteğe müteşekkir olduğunu dile getiren Sıddıki, "Bu destekten dolayı çok çok memnunuz." dedi.

Türkiye-Bangladeş Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Gizligider ise "Türkiye ve Bangladeş ilişkileri sadece iyi ilişki değil kardeşlik ilişkisidir." diye konuştu.

İslam dünyasının zor günler geçirdiğini ve eskisinden daha fazla omuz omuza durulması gerektiğini vurgulayan Gizligider, "Eğer bir olabilirsek ve dünya 5´ten büyüktür diyebilirsek, gelecek bizimdir." ifadelerini kullandı.

Ebubekir Gizligider, Bangladeş´e, Arakanlı Müslümanlara verdiği destekten dolayı da teşekkür etti.

Konuşmaların ardından program, "Bangladeş´in babası" olarak bilinen Bangabandhu Şeyh Mucibur Rahman´ın 7 Mart 1971 tarihinde yaptığı konuşmanın videosunun gösterimi ve halk dansları gösterileri ile devam etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner42

src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">