TGF medyanın sorunlarını masaya yatırıyor

Ankara'da toplanan Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Yönetim Kurulu TBMM'de ziyaretler yaptı. Ayrıca tüm medya sorunlarının çözümü noktasında bir çalıştay düzenlenmesine karar verildi.

TGF medyanın sorunlarını masaya yatırıyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu yönetim kurulu uzun zamandır çözüme kavuşmayan internet haberciliği başta olmak üzere yazılı basın, radyo ve televizyonların sorunlarını da içeren bir çalıştay yapılmasını kararlaştırdı.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, “Bu çalıştaya üniversitelerin akademisyenleri, basın örgütlerinin temsilcileri ve konuyla ilgili bürokratları da davet edeceğiz. Hem yazılı basın hem internet haberciliği hem de radyo ve televizyonların yaşadığı sıkıntıları masaya yatıracağız. Bu çalıştaydan çıkacak raporun Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulacak bir yasa teklifi olmasını bekliyoruz. Hatta sonraki süreçte basın kanununu da şekillendirecektir.” diye konuştu.

Komisyonda 3 isim yer alıyor

Karaca, söz konusu çalıştayın hazırlıklarını yürütmek için Türkiye Gazeteciler Federasyonu bünyesinde bir komisyon kurulduğunu belirterek, bu komisyonda TGF Genel Başkan Yardımcısı Kemal Kapaklı, Genel Sekreter Yardımcısı Levent Altun ve yönetim kurulu üyesi Semra Şener’in yer aldığını sözlerine ekledi.

TGF Yönetim Kurulu ve TBMM ziyaretleri

TGF ve Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Yönetim Kurulu Ankara’da toplandı. 

Yönetim kurulu üyeleri daha sonra TBMM’ye giderek Federasyonun Onursal Başkanı CHP Milletvekili Atilla Sertel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, MHP Milletvekilleri Baki Şimşek ve Olcay Kılavuz ile AK Parti Mersin Milletvekili Ulaştırma ve Kalkınma Eski Bakanı Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfü Elvan’ı ziyaret etti ve mesleğin sorunlarını içeren dosyayı sundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner92

banner94

banner96

banner99

banner90

banner93

banner95

banner97

banner100