TGF’DEN TARIM BAKANI’NA KINAMA

GENEL BAŞKAN YILMAZ KARACA: ASLINDA ENGELLENEN, HALKIN HABER ALMA ÖZGÜRLÜĞÜDÜR

TGF’DEN TARIM BAKANI’NA KINAMA

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, FOX TV Haber Ekibi’nin Tarım ve Orman Bakanlığı salonundan çıkartılmasını kınadı.

Karaca, “Gazetecilik kamu adına yapılan bir görevdir. Bugün ne yazık ki, FOX TV mensubu iki meslektaşımız olan muhabir ve kameraman arkadaşımızın, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndaki bir programı takip etmeleri, doğrudan talimatla engellenmiştir. Bu durumdan büyük bir hicap duyuyor, basın ve haber alma özgürlüğü açısından, dış dünyaya karşı ülkemizin bir kez daha mahcup edilmesini protesto ediyoruz.

Basının bilgi toplama, haber alma ve haber verme işlevinin Bakan direktifleriyle ortadan kaldırılması, açıkça abesle iştigaldir. Bu tür engellemeler sadece basın özgürlüğünü değil, gerçekte halkın haber alma hürriyetinin doğrudan ortadan kaldırılmasıdır.

Bu talimat bizzat Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından verildiyse olay daha da vahimdir. Yok eğer, sorumlular, durumdan vazife çıkaran işgüzar danışmanlar ve bakanlık görevlileriyse, gereği derhal yapılmalıdır.

TGF olarak meslektaşlarımıza yapılan muameleyi şiddetle kınıyor, FOX TV’nin doğru, dürüst ve tarafsız habercilik çabasının yanında olduğumuzu önemle vurguluyoruz” dedi.

banner115
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş Süleyman
Vatandaş Süleyman - 3 yıl Önce

Buraya küfretsem yayınlarmısınız

hazım gözkaya
hazım gözkaya - 3 yıl Önce

Basın hürdür

Hamdi Adıbelli
Hamdi Adıbelli - 3 yıl Önce

FOX TV doğru ve tarafsız haber yapmıyor. ABD kuruluşu olan FOX TV'ye yine de böyle yapılmamalı. Sorun varsa kanal yurt dışı edilip kapatılmalı

SIRADAKİ HABER