Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü´nden arazi çalışması

NEVÜ Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri Sinop, Samsun, Ordu, Trabzon ve Gümüşhane illerini kapsayan arazi çalışması gerçekleştirdi.

Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü´nden arazi çalışması

 

Karadeniz bölgesine ait bitki örtüsü arazi yapısı ve tüm coğrafi özellikleri yakından görme ve inceleme fırsatı bulan öğrenciler bölge ile ilgili birikimlerini pekiştirdi. Türkiye yüzölçümünün yüzde 18´ine sahip olan bölgenin coğrafi temsil açısından önemli ve birbirinden farklı özellikleri bulunan illerinde gerçekleşen çalışmada Coğrafya Bölümü öğrencileri bu uygulamanın gelecekteki mesleki becerilerine büyük katkısı olacağına inandıklarını belirtti.

Bölümün öğretim üyeleri önderliğinde yürütülen ve öğrencilerin bütün yıl öğrendikleri teorik bilgileri uygulamalı olarak görmesine imkan tanıyan çalışmanın çok verimli geçtiği ifade edildi.

Başarıyla tamamlanan çalışmanın ardından NEVÜ Coğrafya ekibi arazi çalışmasının gerçekleşmesinde katkıda bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına ve tüm emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ilettiler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93