Acıgöl DİP Anadolu Lisesi’nin KOP proje başarısı

Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi tarafından “Projem KOP İle Hayat Buluyor” lise öğrencileri arası proje yarışması kapsamında sunulan 2 proje mülakata girmeye hak kazandı.

Acıgöl DİP Anadolu Lisesi’nin KOP proje başarısı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından lise öğrencileri arasında organize edilen “Projem KOP ile Hayat Buluyor” proje yarışması kapsamında başvurular alındı. Başvuruların ardından yapılan değerlendirmeye göre Nevşehir’den 9 proje mülakata girmeye hak kazandı.

Acıgöl Damat İbrahim Paşa Anadolu Lisesi’nin “Geri Dönüştürülemeyen Atıklar” ve “Çevremizin Zenginliği İçin Kompost” adlı 2 projesi de 9 proje arasında yer alarak mülakata girmeye hak kazandı.

Okul Müdürü Zeynel Kolutek yaptığı açıklamada; “Okulumuz 2021-2022 eğitim öğretim yılında da proje tabanlı eğitimi hayata geçirerek başarılarına devam etmiştir. Bu vesile ile projelerin hazırlanmasında emeği geçen okulumuz proje sorumlusu Fitnat Tavacı’yı, biyoloji öğretmeni Beytullah Bal’ı, rehber öğretmeni Nuriye Öndegelen’i ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.” dedi.

“Projem KOP İle Hayat Buluyor” proje yarışması ile öğrencilere belirlenen KOP temalarına uygun sosyal, çevreci ve kültürel alanlarda kendi il sınırlarında gözlemlediği problem veya ihtiyacın tespitini yapma ve çözüm için faydalı model oluşturma imkanı sunularak gençlerin yapılanma sürecine dahil edilmesi hedefleniyor.

Yarışma gençlerin meslek seçimi ve kariyer sürecine desteğin yanı sıra birçok alanda yeteneklerini geliştirebilmelerine ve genç istihdamına katkı sağlayacak. Yarışma ile gençlerin bölgesel ve ulusal sorunlara yenilikçi, sürdürülebilir çözümler sunan, uygulanabilir özgün proje fikirleri ortaya çıkarılacak ve desteklenmeye uygun proje fikirleri KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından proje şehirlerinde hayata geçirilecek.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER