Acıgöl Teknik Bilimler MYO’dan teknik gezi

Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu (MYO) Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri Bölümü Laboratuvar Teknolojisi Programı öğrencileri teknik geziye katıldı.

Acıgöl Teknik Bilimler MYO’dan teknik gezi

Bölüm Başkanı, Öğr. Gör. Dr. Şeyda Çiğdem Özkan ve Program Danışmanı Öğr. Gör. Dr. Ali Toprak’ın eşliğinde ilk olarak Nevşehir Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi’ni gezen öğrenciler, burada Makine Teknikerleri tarafından bilgilendirildi. Nevşehir’in tamamından gelen atık suyun tesiste fiziksel ve biyolojik/bakteriyel arıtmaya tabii tutularak derelere verildiğini ve bu suyun çevre sulamasında kullanıldığını belirten uzmanlar, dakikada 12 ton suyun arıtıldığını söylediler.

İkinci olarak Erciyes Üniversitesi Genetik ve Kök Hücre (GENKÖK)  Araştırma Merkezini gezen öğrenciler burada lisansüstü çalışmalar yürüten uzmanlar tarafından detaylı olarak bilgilendirildi. Genetik ve özellikle kanserli kök hücre üzerine yapılan araştırmalar ile ilgili bilgiler veren uzmanlar pek çok ulusal ve uluslararası projenin merkezde gerçekleştirildiğini söylediler.

Son olarak MEYSU Meyve Suyu Üretim Fabrikasını gezen öğrenciler burada pek çok meyve suyunun ve asitli içeceğin üretimi, sterilizasyonu ve paketlenmesi hakkında Gıda Mühendisleri ve Teknikerleri tarafından detaylı olarak bilgilendirildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2022, 11:34

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93