Karapınar'da Külliye Camii’nin temeli atıldı

Acıgöl İlçesine bağlı Karapınar Beldesinde Şeyh-ül Kurra İbrahim Tanrıkulu Kur’an Kursu İmam Cezeri Külliye Camii’nin temel atma töreni yapıldı.

Karapınar'da Külliye Camii’nin temeli atıldı

Törene Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel'in yanı sıra, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, Acıgöl Kaymakamı Emine Karataş Yıldız, Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, protokol üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, temel atma törenindeki konuşmasında; "Kıymetli hazirun burada temelini atacağımız cami sadece içerisinde namaz kılınacak bir cami değil. Bu camimiz her sene Kur'an kursumuzda yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin mezuniyet törenlerinin yapılacağı, öğrencilerimizin imamlık için deneyim kazanacakları, hafızlık öğrencilerimizin günün her saatinde ders yapabileceği bir cami olacak. Yani günün 24 saatinde içerisinde Allah lafzının okunacağı bir yer olacak" dedi. 

Temel atma törenine katılan başta Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel olmak üzere AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe ve Acıgöl Kaymakamı Emine Karataş Yıldız ve tüm katılımcılara teşekkür eden Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, caminin bir an önce tamamlanarak hizmete açılması için canla başla çalışacaklarını söyledi. 

Öte yandan temel atma töreninden sonra Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve protokol üyeleri Karapınar Belediyesi tarafından Karapınar İlkokulu’na yaptırılan Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfı ile Bilgisayar Laboratuvarının açılışını gerçekleştirdi.

Vali Becel, açılışta öğrencilerle yakından ilgilenerek sınıf aktivitelerini izledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2022, 17:38

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER