Altınyıldız İlköğretim Kurumu 9 Mart Cumartesi günü saat 10.00 ‘da 4. Sınıflar Bursluluk sınavını yapmıştı.  25 Mart - 29 Nisan tarihleri arasında bursluluk sınavı indirimli özel erken kayıt döneminde 5. sınıf kontenjanlarının tamamı doldu.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN YETENEKLERİ İLGİ ALANLARI ERKEN YAŞTA KEŞFEDİLMEKTEDİR”

İlköğretim Kurumu Müdürü Ahmet Ünal 5. sınıfların kayıtlarını doldurmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

‘‘100. Yılda 100 Yer, 100 Öğrenci Projesi’’ tamamlandı ‘‘100. Yılda 100 Yer, 100 Öğrenci Projesi’’ tamamlandı

Oluşabilecek kontenjan boşlukları için sadece ön kayıtlara devam ettiklerini belirten Ünal, Nevşehir halkının okulumuza ve bize olan güvenlerini boşa çıkarmamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 5 ve 6. sınıflarında İngilizce ağırlıklı bir eğitim vermekteyiz.

Bununla beraber temel derslerimizin yanı sıra spor branş dersleri (basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi), görsel sanatlar, seramik, müzik, drama, astronomi, satranç, halk oyunları, stem, kodlama ve robotik, akıl oyunları, İspanyolca dersleri okulumuzun branş öğretmenleri tarafından seçmeli ders olarak verilmekte ve öğrencilerimizin yetenekleri, ilgi alanları erken yaşta keşfedilmektedir. Yüksek akademik başarılarının yanı sıra öğrencilerimizin doğru insan olmaları için her türlü çalışmaları planlamaktayız.” dedi."

“ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak akademik öğrenmeyi gerçekleştirirken gözlem, ölçme, sınıflama yapan, verileri kaydeden, hipotez kuran, verileri kullanan, model oluşturan, değişkenleri kontrol eden ve bilim insanlarının becerileriyle deney yapan öğrenciler yetiştirdiklerini aktaran Ünal, “Öğrencilerimizin küresel rekabete dayalı bilgi ve teknoloji çağında, yaşam ve kariyer ortamına hazır olabilmeleri için; bilimsel bilgiye ulaşabilen, bilimsel bilginin kullanılmasına ilişkin analitik düşünen, doğru karar veren, girişimci, iletişim ve iş birliği becerilerine sahip, okulda öğrendikleri bilgileri günlük hayata aktaran, sahip oldukları 21. yüzyıl bilim, yaşam ve okuryazarlık becerilerini geliştirmeyi amaçlayan bir sistem içerisinde öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz.

Nevşehir halkına Altınyıldız İlköğretim Kurumuna göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. “Önce eğitim, önce insan” anlayışımızla önceliğimiz hep kaliteli eğitim olmuştur. Altınyıldız ailesi olarak Altınyıldız İlköğretim Kurumunu Türkiye’nin en kaliteli, en iyi, en başarılı eğitim kurumu yapabilme inancımızla daha büyük bir heyecanla çalışmalarımıza devam edecek olup bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz.’ İfadelerine yer verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ