Avanos'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı

15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Demokrasisine ve Milli İradeye karşı teşebbüs edilen hain darbe girişimi Sayın Cumhurbaşkanının liderliğinde kahraman milletimiz tarafından bertaraf edilmiş ve bu hain darbe girişiminin unutulmasına, unutturulmasına ve bu ihanetin üzerinin örtülmesine izin verilmemesi adına 15 Temmuz günü "Demokrasi ve Milli Birlik Günü" olarak ilan edildi.

Avanos'ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı

Bu kapsamda yurt genelinde olduğu gibi ilçede de çeşitli etkinliklerle kutlamalar yapıldı.

Hafta boyunca camilerde şehitlerimizin anısına Kur'an-ı Kerim hatimleri okundu, yıldız erkekler masa tenisi, küçük kızlar yıldız kızlar Badminton turnuvası düzenlendi. 15 Temmuz Millî Mücadele ve Demokrasi temalı kitap ve fotoğraf sergisi açıldı, protokol üyeleri eşliğinde kabristan ziyareti yapıldı. Tüm kamu kurum ve kuruluşları Türk Bayraklarıyla süslendi. Hafta boyunca okunan Kuran hatimleri 15 Temmuz günü Avanos Merkez Şehit Şevket Tekin Camiinde okunan Mevlidi Şerif ardından tüm şehitlerin ruhlarına ithafen dualarla bağışlandı.

Avanos’ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma töreni akşam programı ile devam etti. 

Törende Kaymakam Olgun Öner halka hitap etti.

Sonrasında anma töreni şiirler okunması, video gösterimleri ile devam ederken saat 22:30 dan sonra demokrasi nöbeti tutuldu ve selalar okundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2022, 11:40

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER