AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Savran, seçim çalışmalarında belediye araçlarını ve imkânlarını kullandığını iddia edenlere cevap verdi.

MHP'nin iptal başvurusu kabul edilmedi MHP'nin iptal başvurusu kabul edilmedi

AK Parti Nevşehir Belediye Başkan Adayı Savran, bazı sosyal medya hesaplarında Nevşehir Belediyesi’ne ait olan araç ve personelleriyle vatandaşlara gıda kolisi dağıtıldığına ilişkin yayınlanan videolar üzerine bir açıklama yaptı. Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplayan Savran, görüntülerdeki aracın belediye aracı olmadığını araç sürücüsünün ise ücretsiz yıllık izne ayrılan ve kampanyada gönüllü olarak çalışan personel olduğunu ifade etti.

Aracın ruhsat bilgileri, araç içerisindeki kolilere ait fatura ve personelin ücretsiz izin belgelerini de paylaşan Savran şöyle konuştu:

“Keşke bu paylaşımları yapanlar ve yaptıranlar da merak etselerdi, sorsalardı bize iftira atmadan önce gerçeğini söylerdik. Biz hiçbir zaman vatandaşımıza, halkımıza yalan söylemedik, algı peşinde koşmadık.  Seçim zamanında da böyleydi normal zamanda da böyle olacak. Belediyemize ait olduğu iddia edilen bir aracın videosu çekilerek belediye araçlarının ve belediye imkânlarının seçim için kullanıldığını iddia ediyorlar. Arkadaşlar aslında orada durumu izah ederlerken de yayın kesiliyor. Olayın doğrusu şu şekilde; 1 Şubat 2024 tarihinden itibaren oradaki arkadaşlarımız ücretsiz izinli. Ücretleri bizim seçim kampanyamız dâhilinde karşılanıyor. Benim gibi belediyeden maaş almıyorlar. Araç belediyemize ait değil. Seçim çalışmaları için kampanya çerçevesinde kiralanan araç. Orada dağıtılan koliler ise partimize hayırseverimizin bağışları. Biz bunu sürekli yapıyoruz. Sadece seçim zamanı yaptığımız bir şey değil. Seçim zamanı diğer adaylarla eşit şartlarda yarışacağımızı günler öncesinden ilan ettik. Buna halel gelmesin diye bu işlerde görev alacak gönüllü arkadaşlarımızdan ücretsiz izne ayrılmalarını istedik. Yani iddia edildiği gibi belediyemizin aracı kullanılmıyor, belediye imkânları kullanılmıyor. Bununla ilgili belgeleri sizlerle paylaşacağız. Biz hiçbir zaman vatandaşımıza yalan söylemeyiz, söylemeyiz de. Seçim tabi ki yoğun bir dönem. Adaylar belki kendilerine bir şeyler çıkartabilmek için farklı yollar seçiyorlar ama tavsiyem şudur; Mehmet Savran konusu olan bir yerde haksızlıktan, hukuksuzluktan ekmek arıyorlarsa buradan onlara ekmek çıkmaz. Çünkü; biz vicdanımızdan sorumluyuz. Her zaman halkımızın iyiliği için dürüstçe ve adaletlice çalıştık ve bu böyle devam edecek. Hiçbir şekilde devletimizin imkânlarını şahsi menfaatlerimize kullanmayız ve kullandırtmayız. Kişi karşısındakini kendi gibi bilir derler. Yorumu değerli kamuoyuna bırakıyorum. Vatandaşlarımız müsterih olsun. Biz hiçbir zaman vatandaşlarımızı aldatmadık. Ne söz verdiysek hepsini yaptık. Cevabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yok. Beni asıl üzen. Paylaşımın altındaki bir takım yorumlar. ‘Satılık oy’, ‘Gıda kolisi dağıtılarak oy alınıyor’ gibi söylemler. Nevşehir’in ve Türkiye’nin seçmenleri çok saygındır. Geleceklerine sahip çıkarlar, kendilerine sahip çıkacak, hizmet edecek kişileri seçmekte mahirdirler. Hiçbir zamanda oyları satılık değildir. Biz hiçbir oyu satılık görmedik görmeyeceğiz de. Biz vatandaşlarımıza yaptığımız hizmetle oylarına talip olacağız. Gıda kolisi zaten bizim sürekli yaptığımız bir iş. Seçim zamanı da spekülasyon olmasın diye ücretsiz izne ayrılan gönüllü arkadaşlarımız tarafından gerçekleştiriliyor. Bunun altında bir şey aramasınlar. Böyle bir konu olduğunda gerçeğini araştırmadan ortaya çıkmasınlar. Boşa düşerler, mahcup olurlar. Mehmet Savran isminin geçtiği hiçbir yerde yolsuzluk olmaz, arsızlık olmaz, kin tutmak olmaz, adaletsizlik olmaz. Hizmet olur, sevgi olur, kucaklaşma olur ve vatandaşlarına ve seçmenine saygı olur. “

Whatsapp Image 2024 02 08 At 15.12.10Whatsapp Image 2024 02 08 At 15.12.11Whatsapp Image 2024 02 08 At 15.16.21

Editör: İsmail Irmak