Bisiklet ve yürüyüş yollarının konforu artırılıyor

Nevşehir Belediyesi tarafından Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde bulunan bisiklet ve yürüyüş yolunun yenilenmesi için çalışma başlatıldı. Yapılan çalışma ile birlikte daha önce beton zemin olan bisiklet yolu sıcak asfalt, parke taşla kaplı yürüyüş yolu ise tartan olacak.

Bisiklet ve yürüyüş yollarının konforu artırılıyor

Nevşehir’de bisiklet kullanımı yaygınlaştırmak, bisiklet kültürünü arttırmak ve vatandaşları spor yapmaya teşvik etmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Nevşehir Belediyesi, kentteki bisiklet ve yürüyüş yollarının konforunu arttırıyor.

Bu çerçevede bir süre Nevşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki 1,5 km uzunluğundaki bisiklet ve yürüyüş yolunun yenilenmesine yönelik başlatılan çalışmalar sürüyor.

Yapılan çalışma ile birlikte daha önce zemini beton kaplama olan bisiklet yoluna sıcak asfalt serimine başlandı.

Bisiklet yolunun tamamlanmasının ardından ise daha önce parke taşla kaplı olan yürüyüş yolunun zemini tartan yapılacak.

Yol boyunca peyzaj ve ağaçlandırma çalışmaları da gerçekleştirecek olan belediye ekiplerinin bu çalışmasının kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yetersiz
Yetersiz - 2 yıl Önce

Bisiklet yolu çok yetersiz olduğu için ulaşıma değil spor için kullanılabiliyor ancak. Çarşıdan başlayıp üniversiteye kadar devam eden bisiklet yolu yapılmalı. Öğrenciler, çalışanların bisiklet kullanabilmeli. Bisiklet bir spor aracı değildir sadece ulaşım aracıdır. Sosyal belediyecilik buna imkan tanır.

Mehmet Dağ
Mehmet Dağ - 2 yıl Önce

Aman aman ne kadar çok Nevşehir de 1.5 km bisiklet yolu var, sakın 2 km olmasın. Çocuklarımız mahalle aralarında otomobil tehlikesi altında bisiklet sürsün, yada avrupada olduğu gibi bisikletle okula gidemesin.

Adem YILMAZ
Adem YILMAZ - 2 yıl Önce

Artık eskisi gibi havalar soğuk değil Kasım ayında bile bisiklet kullanılabilir. Dolmuşa binmek zorundamıyız, neden şehrin her yerine bisiklet yolu yapılmıyor.

SIRADAKİ HABER