Altınyıldız’da 2022 LGS Sınavı Türkiye 1.’liği

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi Asyanur Namlı resmi sonuçlara göre LGS sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1.’liği elde etti.

Altınyıldız’da 2022 LGS Sınavı Türkiye 1.’liği

5 Haziran Pazar günü yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi Asyanur Namlı, resmi sonuçlara göre tüm soruları doğru yaparak Türkiye 1.’liği elde etti.

1 Yanlış ile Enes Utku ve Melih Biçkes, 2 yanlış ile Doruk Aytunç Pehlivan, 3 yanlış ile Semih Uğur, Emin Elmacı ve Doğan Akbaş, 4 yanlış ile Arzum Beril Göncü, Furkan Yerlikaya ve Berat Arık, 5 yanlış ile Ömer Çetin şeklinde devam eden sınav sonuçlarının ardından Kurum Müdürü Mehmet Eravcı yaptığı açıklamada; “28 öğrenci yüzde 1’lik dilimde, 33 öğrenci yüzde 2’lik dilimde, 38 öğrenci yüzde 3’lük dilimde, 45 öğrenci yüzde 4’lük dilimde ve 50 öğrenci yüzde 5’lik dilimde yer alarak başta Altınyıldız Liseleri olmak üzere Türkiye’nin en güzide okullarına girmeye hak kazanmışlardır.

Sınavın ismi değişse de, başarının ismi yine Altınyıldız İlköğretim Kurumu olmuştur. Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 62 Türkiye 1.’liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.’si okul olmuştur. Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak, sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkânları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.

Mezun ettiği bin 100 öğrencisini Fen Lisesine, 680 öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2022 LGS sınavı yerleştirmelerinden sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir. Öğrencilerimizi 2022 LGS sınavlarına hazırlayan fedakâr öğretmenlerimize, bizlere desteklerini esirgemeyen saygıdeğer velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyor, bundan sonraki öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.’ ifadelerine yer verdi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93