Altınyıldızdan LGS’de Türkiye 1.liği

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2021-2022 LGS sınavında Türkiye birincisi olan ve derece yapan öğrencileri yaşadıkları mutluluk ve başarıyı haklı bir gururla anlattılar.

Altınyıldızdan LGS’de Türkiye 1.liği

Yapılan LGS’de Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi Asyanur Namlı, resmi olmayan sonuçlara göre tüm soruları doğru yaparak Türkiye 1.liği elde etti. Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi Asyanur Namlı yaptığı açıklamada: “ LGS’de tüm soruları doğru cevapladım. Bu başarımdan dolayı çok gururluyum. Bu başarımda çok değil düzenli çalışmanın payı çok oldu. Düzenli çözdüğüm denemeler de çok yardımcı oldu. Hocalarımı dinledim ve ödevlerimi düzenli olarak yaptım. Sonuçta başardım ve çok mutluyum. ” dedi.

1 yanlış yapan Enes Utku ve Melih Biçkes : “ LGS sürecinde düzenli çalışmanın payı çok büyük. Düzenli ve disiplinli çalışarak tempoyu azaltmadan sınava girdik. Bu temponun karşılığını sınavda 1 yanlış yaparak aldık. Çok mutlu ve gururluyuz.” dediler.

2 yanlış yapan Semih Uğur, Doruk Aytunç Pehlivan: “ bize göre bu sınavda başarılı olmanın iki temel direği var: birisi azim diğeri ise özgüven. Her insanın hayatta yorulduğu bıkkınlık hissettiği süreçler olabilir fakat bunları bir şekilde atlatıp yılmaması gerektiğini bilmelidir. Sabır, özgüven, azimle çalışmalara devam edildiğinde başarı meyvesini veriyor. Son olarak bu süreçte yanımızda olan öğretmenlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyoruz.” dediler.

3 yanlış yapan Emin Elmacı, Doğan Akbaş, Ömür Öztürk : “ Bu başarımızda çok soru çözmenin değil nitelikli soru çözmenin doğru olduğunu gördük. Asıl önemli olan olabildiğince farklı türlerde ve zorlayıcı sorular çözebilmektir.” dediler.

4 yanlış yapan Arzum Beril Göncü, Furkan Yerlikaya: “ Önceleri ders çalışmakta zorlanırdık ve yapamayacağım düşüncesine kapılırdık. Son aylarda ise buna bir son verip stres yönetimi ile süreci doğru bir şekilde yönetebilmeye başladık. Ders çalıştıkça motivasyonumuz arttı ve netlerimize yansıdı. Sonucunda LGS sınavında bu başarıyı elde ettik.” dediler.

5 yanlış yapan Berat Arık, Ömer Çetin : “ Öncelikle bu süreçte kendinize güveninizi hiçbir zaman kaybetmeyin. Başaracağınıza inanın ve özellikle son aylarda çalışmayı hiç bırakmayın. Çalışırken belirli bir düzenle ve disiplinle çalışmak gerekiyor. Biz de bunu yaptık ve başardık. ” dediler ve bu süreçte yanlarında olan öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür ettiler.

Mezun ettiği bin 100 Öğrenci Fen Lisesine, 680 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2022 LGS  yerleştirmelerinden sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin  en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam ediyor.

Altınyıldız Kurumu, öğrencileri 2022 LGS sınavlarına hazırlayan fedakâr öğretmenlere desteklerini esirgemeyen velilere teşekkür ederken, öğrencileri kutlayıp, bundan sonraki öğretim hayatlarında başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner131

banner93