Demir’den Kurban Bayramı mesajı

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Demir’den Kurban Bayramı mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir mesajında; “Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının en üst düzeyde idrak edildiği günlerden olan Kurban Bayramı’na ulaşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlarımız yardımlaşmayı, iyiliği, sabrı, şükretmeyi, adanmışlığı, affetmeyi, kardeşliği, dostluğu ve daha pek çok değeri bizlerin hatırlaması için birer vesiledir. Bu sebeple büyüklerimizin hatrını sorarak, küçükleri sevindirerek, gönülleri kazanarak bayramlarımızı manevi önemine uygun şekilde yaşamalı ve yaşatmalıyız. Çocuklarımıza en güzel şekliyle bayram kültürünü aktararak onları dinimizle, tarihimizle ve kültürümüzle besleyerek yetiştirmeliyiz. Çünkü onlar bizim geleceğimiz ve geleceğimiz değerlerimizle temellenirse yolumuz aydınlık olacaktır.

Dünya çapında yaşanan küresel salgın Kovid-19 sebebiyle sevdiklerimizden uzak kaldığımız günler ve bayramlar geçirdik. Bu durum beraber olmanın, birlikte vakit geçirmenin, kucaklaşarak bayramlaşmanın ne kadar önemli olduğunu idrak etmemizi sağladı. En kalbi duyguların hayatımızı kuşattığı bu muazzam bayram günlerinin kıymetini bilmeliyiz. Duamız; Kurban Bayramı'nın rahmet ve bereketiyle salgın hastalıktan, sıkıntılardan kurtulmamıza vesile olmasıdır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde, Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa barış, sevgi, kardeşlik, huzur, güven, birlik ve beraberlik getirmesini temenni ediyor; eğitim camiamızın ve tüm İslam aleminin bayramını kutluyorum.” dedi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER