AGD’den Fenerbahçeli Arda Güler’e mektup

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Ortaokullar Komisyonu, Ankara’da bulunduğu yıllarda öğrenci olarak AGD etkinliklerine katılan genç futbolcu Arda Güler’e mektup yazarak bu yaz tatilinde de ortaokul öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen yaz etkinliklerine davet etti.

AGD’den Fenerbahçeli Arda Güler’e mektup

AGD tarafından her sene yaz tatilinde öğrencilere yönelik gerçekleştirilen yaz etkinlikleri bu sene de yoğun katılımla devam ediyor. AGD Ortaokullar Komisyonu Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler’e mektup yazarak bu sene de gerçekleşen yaz etkinliklerine davet etti.

Mektupta, ‘’yaz etkinliklerimizde yetişen yeni Ardalarla tanışmak, onlara nasıl örnek olduğunu göstermek istersin diye düşünüyoruz’’ ifadelerine yer verildi.

Mektubun tamamı şu şekilde, “Değerli Arda,  hani hep beraber söylediğimiz bir parça vardı hatırlıyor musun? “Bir Sabah Gelecek Kardan Aydınlık” diyorduk umutla. Sen de Türk futbolu için bugünlerde büyük bir umut, büyük bir aydınlık oldun. Başarıların daim olsun. Topu ayağına alıp soluna çektiğinde herkes heyecanlanıyor artık. Milyonlarca insan, bir kardeşi olarak görüyor seni ve severek takip ediyor.

Ama bizim için bir başka kıymetlisin Arda. Hatırlarsın elbet, Ankara’da olduğun yıllarda, yaz etkinliklerinde birlikte kıymetli vakitler geçirmiştik. Hani sahaya çıkarken attığın ilk adımda yaşadığın heyecan var ya, işte biz de her bir kardeşimizde olduğu gibi, sen de yaz etkinliklerine ilk adımını attığında aynı heyecanı yaşamıştık.

Bugün de her bir kardeşimiz için aynı heyecanı taşıyor ve bu heyecanla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biliyorsun; bizim bir sloganımız var, ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ Senin de bu doğrultuda, bugün olduğu gibi, bundan sonra da ahlaklı bir sporcu örneği sergileyeceğinden hiçbir şüphemiz yok.

Kıymetli Kardeşimiz; Bir gün seninle birlikte anıları yâd etmek istiyoruz. Sen de bu heyecanı yeniden yaşamak, yaz etkinliklerimizde yetişen yeni Ardalarla tanışmak, onlara nasıl örnek olduğunu göstermek istersin diye düşünüyoruz.  Bir gün yaz etkinliklerinde beraber çay içelim. Bilirsin ki; herkese ısmarlayacak çayımız, gönülleri ısıtacak muhabbetimiz her zaman var. Başarılarla dolu olacak kariyerinde her zaman destekçin olduğumuzu unutma. Görüşmek dileğiyle, Allah’a emanet ol!”

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2022, 15:32

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER