Nevşehir Devlet Hastanesine atanan Onkoloji Uzmanı Dr. Dilek Çağlayan'ın göreve başlaması ile hastane bu alanda tanı ve tedavi hizmeti vermeye başladı.

Konu ilgili açıklamada bulunan Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Macit Yalçın, “İlimizde sağlık hizmetlerinde önemli eksikliklerden biri olan ve bu sebeple pek çok hastanın oldukça uzun ve zorlu bir tedavi süreci için il dışına gitmesinin gerektiği onkolojik hastalıkların tedavisini artık hastanemizde vermeye başlıyoruz.” dedi.

Onkoloji uzmanının görevine başladığını ve hasta kabulü ettiğini belirten Yalçın, “Onkoloji hastalığı olan ve takip ve tedavi sürecinde olan tüm hastalarımız onkoloji polikliniğimize başvurabilirler.  Daha önce yapmış olduğumuz kemoterapi ünitesinde hastalarımız tedavilerini alabilecekler ve kontrollerini hastanemizde yaptırabileceklerdir. Buna ek olarak onkoloji uzmanımızın da istekleri doğrultusunda daha donanımlı bir kemoterapi ünitesi içi çalışmalara başladık. Birkaç ay içerisinde yeni ünitemizde hizmet vermeye başlayacaktır ve hastalarımız burada sağlıklı bir şekilde tedavilerini olacaklardı. Bu anlamda hastalarımıza her türlü imkânı sunacağız. Şimdiden tedavi alacak olan hastalarımıza acil şifalar dileriz.” İfadelerine yer verdi.

427978689 922395323227870 3198712283651876204 N

Vali Fidan seçim güvenliği için il başkanlarıyla bir araya geldi Vali Fidan seçim güvenliği için il başkanlarıyla bir araya geldi

Muhabir: MEHMET GÜNAY