Nevşehir Valiliği koordinesinde Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulunca, 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda Nevşehir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan Tartar gerçekleştirilen etkinliklere katıldı.

Günün ilk etkinliği Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığında düzenlendi.

Atatürk heykeline saldıran baltalı saldırgan duruşmada "Ben Mesih'im" dedi Atatürk heykeline saldıran baltalı saldırgan duruşmada "Ben Mesih'im" dedi

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim gören öğrenciler ile Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evlerinde kalan çocuklar için düzenlenen at ve köpek gösterisine katılan Tartar, çocuklarla bir araya gelerek etkinliği izledi.

Etkinlikler, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı 3 Nolu Çim Saha’da gerçekleştirilen sağlıklı yaşam ve uçurtma etkinlikleri ile devam etti. Tartar, gençlerle birlikte sağlıklı yaşam aktivitelerine katıldı.

Son olarak açılan Sağlıklı Yaşam Resim Sergisi’ni gezen Tartar, İl Sağlık Müdürlüğü Tütün Birimi ekipleri, Yeşilay Şube Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce kurulan stantları ziyaret etti.

Burada personellere çalışmalarında başarılar dileyen Tartar, günün anlam ve önemine dikkat çekti.

Konuyla ilgili bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğü Psikoloğu Murat Arslan, radyo programa katılarak dinleyicilerden gelen soruları cevapladı.

Whatsapp Image 2024 06 26 At 19.04.28 (1)-1Whatsapp Image 2024 06 26 At 19.04.29-1

Kaynak: BÜLTEN