NEVÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından NEVÜ Sanat Koleksiyonu ve Galerisi ile Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nın destekleriyle düzenlenen ‘Bilim ve sanat etkinlikleri’ başladı.

Bu kapsamda Nevşehir’in köy okullarındaki çocuklara bilim ve sanat alanlarında ulaşabilmek adına ilk olarak Nevşehir merkeze bağlı Balcın Köyü İlkokulunda eğitim görmekte olan öğrencilere çarşamba günleri 13.00-14.00 saatleri arasında NEVÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalında Dr. Öğretim Üyesi Özge Kaya tarafından temel müzik eğitimi etkinlikleri ve 14.00-15.00 saatleri arasında ise üniversitenin Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Sanat Galerisi’nde Doç. Dr. Savaş Kurtuluş Çevik tarafından sanat eğitimi etkinlikleri yapıldı.

44. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu NEVÜ’de 44. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu NEVÜ’de

Altı hafta sürecek olan etkinlikler sonrasında ortaya çıkacak olan ürünler sergilenecek.

Köy okullarındaki çocuklara bilim ve sanat alanlarında ulaşabilmek adına her türlü desteği veren NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, iş birliği yapan Balcın İlkokulu öğretmenlerine ve eğitimci olarak görev alan öğretim üyelerine teşekkür eden NEVÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mustafa Tahiroğlu, etkinliklerin Nevşehir’in diğer köy okullarıyla devam edeceğini söyledi.

Etkinliklerde eğitimci olarak görev alan ve erken yaşlarda verilen sanat eğitiminin önemine değinen Çevik,  bu anlamda özellikle de köylerde öğrenim gören öğrencilere ulaşmanın çok değerli olduğuna vurgu yaptı. 

Kaya ise köy okulları için düzenlenen bu etkinliklerde görev almaktan ve katkı sunmaktan duydukları memnuniyeti belirterek, çocuklara sanatı sevdirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Kaynak: Bülten