Açıkgöz’den 10 Kasım mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 84. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Açıkgöz’den 10 Kasım mesajı

Açıkgöz, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, ebediyete intikalinin 84. yıl dönümünde saygıyla yâd ediyorum.

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Türkiye’yi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarma hedefi’ne milletimizle birlik ve beraberlik içerisinde, ileri demokrasi ve güçlü devlet anlayışıyla ilerlemeye devam ediyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ‘Türkiye Yüzyılı, parolamızla, Türkiye; geleceğe güvenle yürüyen artık özgüveni yüksek bir ülkedir. Türkiye, istikrar ve güven içerisinde büyümeye devam ediyor ve edecektir. Hacı Bektaş-i Veli’nin ‘Bir olalım, iri olalım, diri olalım.’ felsefesiyle barış ve kardeşlik içerisinde, ilk günkü kararlılıkla hep birlikte Türkiye olarak 2023 hedeflerimize ulaşmak için çalışıyoruz. Dünyada, Türkiye rol biçilen değil dünyaya yön veren bir ülke konumuna gelmiştir.

Milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik emperyalist saldırılarla karşı karşıya kaldığımızda verdiğimiz mücadelede kayıplarımızın ve öncelikle şehitlerimizin acısını gönlümüzde taşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimizin zor anında verdiği mücadelede, milletle zorlukların üstesinden geldiğini tüm dünyaya gösterdiği gibi; milli birlik ve beraberlik, kararlılık ve sağduyu ile ülkemize kazandırdığımız eser ve hizmet altyapısı üzerine, Türkiye Yüzyılı hedefimizde de başarılı olacağımıza inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 84. yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşları ile tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle, fedakâr gazilerimizi de minnetle yâd ediyorum. “

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2022, 16:45

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145