Duru’dan Kızılay Haftası mesajı

Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kamil Duru, Kızılay Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Duru’dan Kızılay Haftası mesajı

Türk Kızılay’ının Türkiye’nin yüz akı olduğunu belirten Kamil Duru, Türk Kızılay’ının yardıma muhtaç kişilerin bütün insani ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan, çıkar gözetmeden her şartta insanlığın yardımına koşan dünyanın en köklü ve güçlü yardım teşkilatlarından biri olduğunu vurguladı.

Türk Kızılay’ının afet halleri dışında aş ocaklarında her gün binlerce yoksul vatandaşa sıcak yemek imkanı sunmakta olduğunu ve Türkiye’nin kan ihtiyacının da önemli bir bölümünü karşılayarak çok önemli hizmetler verdiğini de belirten Duru, Kızılay Haftası dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin yüz akı Kızılay kurumumuz, yardıma muhtaç kişilerin bütün insanî ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan, çıkar gözetmeksizin her şartta tüm insanlığın yardımına koşan dünyanın en köklü ve güçlü yardım teşkilatlarından biridir.

Türk Kızılay’ı din, dil, soy ve renk ayrımı yapmadan savaş ve doğal afetler sonrasında ihtiyaç sahibi ve yoksul insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırarak 152 yıldır dünyada iyiliğin timsali olmaktadır.

Varlığı ile daima gurur duyduğumuz Türk Kızılay’ı, Türk Milletinden aldığı güç ve destekle, zor durumda dayanışmanın, felaketlerin en yoğun anında adaletin, savaşın en çetin anında insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesi olmaktadır.

Türk Kızılay’ı afet halleri dışında aş ocaklarında her gün binlerce yoksul vatandaşımıza sıcak yemek sunmakta ve ülkemizin kan ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayarak çok önemli hizmetler vermeyi de sürdürmektedir. Türk Kızılay’ı, bu önemli görevleri sadece “insanlık” adına üstlenip hiçbir fedakârlıktan kaçınmamaktadır.

Bu kutsal görevi yerine getiren Kızılay’ın değerli yönetici ve çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür eder, tüm halkımızın Kızılay Haftası’nı kutlarım. “

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER