Genç Kızılay Nevşehir gönüllüleri Gomeda vadisini temizledi

Türk Kızılay Nevşehir Şubesine bağlı çalışmalarını yürüten Genç Kızılay Nevşehir gönüllü ekibi çevre duyarlılığı konusunda farkındalık oluşturmak için Ürgüp Mustafapaşa’da bulunan Gomeda vadisinde gelişigüzel atılmış çöpleri temizledi.

Genç Kızılay Nevşehir gönüllüleri Gomeda vadisini temizledi

Genç Kızılay Nevşehir İl Başkanlığı tarafından başlatılan ‘Ter Temiz Kapadokya’ etkinliğine bir çok gönüllü katılım sağladı. Atıklar konusunda farkındalık oluşturmak, toplumu bilinçlendirmek ve çevrenin temiz tutulmasını teşvik etmeyi amaçlayan etkinlikte toplanan atık ve çöpler, ayrıştırılarak geri dönüşüme yönlendirildi.

Yerlere atılan çöplerin görüntü kirliliği oluşturduğu Kapadokya’da Kızılay gönüllülerinin yaptığı bu çalışmada halk bilinçlendirilirken bir çok alanda vadilerin temizlenmesinde turistlerin de güzel yorumları dikkatlerden kaçmadı.

Çalışmaya katılan gönüllülerden Nursena Dinçer; “Bir yıldır Genç Kızılay gönüllüsüyüm. İnsani yardım çalışmalarında merhamet duygumuz artarken, bir insanın tebessümünde bütün günümüz şenleniyor. Bu tarz sosyal sorumluluk çalışmalarıyla da çevreyi temizleyip, kirletmememiz gerektiğini anlıyoruz. Çalışmalarda çok mutluyuz ve gerçekleşen etkinliklerle iyilik yapıyoruz.” dedi.

Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek ise destek veren tüm Kızılay gönüllülerine teşekkür etti.

Civelek; "Kızılay insana ihtiyaç duyduğu zaman yardım eden bir iyilik hareketi. Bunun yanı sıra da toplumsal ve çevre konularına da duyarlı bir yapıyız. Çevrenin geri dönüşü olmayan tahribatına, su kaynaklarının kısıtlı olmasına dikkat çekmek istedik. Çöpe attığımız her malzeme çöp değil, geri dönüştürülebilir malzemeler var. Hepimiz evlerimizde atık malzemeleri ayırarak geri dönüşüme kazandırabiliriz. Bu aynı zamanda ekonomik de bir kaynak. Biz de gönüllülerimizle şehrimize daha faza neler katabilirizin derdindeyiz. Bu tarz çalışmalarımız yıl boyunca sürmekte. Bu çalışmayı gerçekleştiren Genç Kızılay gönüllülerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Herkesi çevre konusunda duyarlılığa davet ediyorum. Bu dünya bizim ve başka dünya yok, çocuklarımıza bırakacağımız bir emanet." dedi.

banner115
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER