Makedonya ve Romanya’dan gelen öğretmen ve öğrenciler Nevşehir’de

Nevşehir Mihriban Emin Günel Ortaokulu'nun Erasmus+ Avrupa Birliği projeleri kapsamında Avrupa’nın 2 farklı ülkesinden gelen öğretmen ve öğrenciler Nevşehir Belediyesini ziyaret ederek Nevşehir’de bulunan tarihi kaya oyma yamaç yerleşim merkezi Kayaşehir’i gezdi.

Makedonya ve Romanya’dan gelen öğretmen ve öğrenciler Nevşehir’de

Öğretmen ve öğrencilerin iş birliği içerisinde çalışmalarını sağlamak, iletişim kurarak yabancı dillerini geliştirmek, farklı ülkeler ve farklı kültürleri öğrenerek kültür sentezi yapmak ve Avrupalılaşma bilincini edinmeleri amacıyla hazırlanan ve Nevşehir Mihriban Emin Günel Ortaokulu'nun da ortakları arasında yer aldığı Erasmus+ Avrupa Birliği Projesi çerçevesinde Avrupalı eğitimciler ve öğrenciler Nevşehir’e geldi.

“Include Me In” isimli KA229 projesi çerçevesinde Kuzey Makedonya Cumhuriyeti ve Romanya’dan gelen öğretmen ve öğrenciler Nevşehir’in tarihi ve turistik merkezlerini gezdi.

Yaklaşık 30 kişiden oluşan heyet Nevşehir’deki programları kapsamında ilk olarak Nevşehir Belediyesini ziyaret etti. Burada Belediye Başkan Yardımcısı Furkan Feralan tarafından konuk edilen heyete Nevşehir ve Kapadokya bölgesi hakkında bilgiler verildi.

Nevşehir Mihriban Emin Günel Ortaokul Müdürü Mustafa Çiftçi, okul idarecileri ve öğretmenlerinin de aralarında bulunduğu heyet daha sonra Nevşehir Kalesi ve tarihi Kayaşehir’i gezdi.

6. Yüzyıldan günümüze sürekli yaşam izlerinin bulunduğu ve dünyanın en büyük kaya oyma yamaç yerleşim merkezi olarak kabul edilen Kayaşehir’i, Nevşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte gezen heyete burada yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Mehmet Günay

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet AK
Mehmet AK - 2 ay Önce

İyi gelmeye gelmişlerde , gelirken etek-pantolanlarını giymeyi unutmuşlar , donlarıyla gelmişler. Böyle geleceklerine hiç gelmesinler daha ,y, , gençlerin ahlakı bozulacak, zaten evlenemiyorlar evlenip ayrılsalar nakakası tazminatı kanunlar dinsiz ve donsuzlardan yana.

Coşkun
Coşkun - 2 ay Önce

Mehmet bey siz nereye bakıyorsunuz?

SIRADAKİ HABER

banner131

banner93