Muhtarlar Günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında Nevşehir Muhtarlar Derneği tarafından Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi.

Muhtarlar Günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü programı Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık ve beraberindeki dernek üyesi muhtarların Atatürk anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Ardından günün anlam ve önemini içeren bir konuşma yapan Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, muhtarlık müessesinin para ve silah ruhsatı alma müessesi olmadığını belirtirken, pandemi sürecinin gizli kahramanlarının muhtarlar olduğunu söyledi.

Altınışık, "Ülkemizde 191 yıldır hizmet veren muhtarlık müessesemiz 19 Ekim 2015 tarihinde Başbakanlık genelgesi ile Muhtarlar Günü olarak ilan edilmiştir. O günden beri 19 Ekim tarihini Muhtarlar Günü olarak kutluyoruz. Bugünü bizlere armağan eden başta Cumhurbaşkanımız ve emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Muhtarlık para ve silah ruhsatı alma müessesesi değildir. Muhtar mahallesinin amcası, abisi, babasıdır. 24 saat hizmet vermektedir. Muhtarlarımız kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımız arasında bir köprü vazifesi yapmaktadır. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Özellikle bu pandemi döneminde oldukça fedakarca hizmet veren başta sağlık çalışanlarımızı, emniyet güçlerimizi, Jandarma kuvvetlerimizi kutluyorum. Ancak bu pandemi sürecinin gizli kahramanları kesinlikle muhtarlarımızdır. 7 gün 24 saat halkımıza bu süreçte yardımcı olmaya çalışan tüm muhtarlarımızı da bu fedakarane çalışmalarından dolayı kutluyorum." dedi.

Törene Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık ve dernek üyesi muhtarlar katıldı.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER