NEVÜ’de 2022 KPSS Ortaöğretim Sınavı tamamlandı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 4 bin 565 adayın girdiği KPSS Ortaöğretim Sınavı’nın başarılı ve sorunsuz bir şekilde tamamlandığını söyledi.

NEVÜ’de 2022 KPSS Ortaöğretim Sınavı tamamlandı

NEVÜ Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “ÖSYM tarafından düzenlenen 2022 KPSS Ortaöğretim Sınavımız, bugün tek oturumda gerçekleştirildi.

Saat 10:15’de başlayan sınava Nevşehir İl merkezinde ve Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda 2 bin 116’sı kadın aday ve 2 bin 449’u da erkek aday olmak üzere toplam 4 bin 565 aday girdi. 17 bina ve Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda 248 salonda gerçekleştirdiğimiz sınavda ayrıca 597 personel de görev yaptı.

Alınan tedbirler ve belirtilen kurallar doğrultusunda sorunsuz bir şekilde tamamladığımız sınavın şimdiden tüm adaylar için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sınavda görev alan tüm akademik ve idari personele, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, bina ve sınav güvenliğinden sorumlu Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ve Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı personeline de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145