NTB aşure dağıtacak

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB), Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında 19 Eylül Pazartesi günü saat 09.00’da Yeni Zahire Pazarında aşure dağıtacak.

NTB aşure dağıtacak

Nevşehir esnaflarının Ahilik Haftası’nı kutlayan NTB Başkanı İbrahim Salaş, "Ticaret Borsası olarak, 19 Eylül Pazartesi günü Ahilik Haftası münasebetiyle gerçekleştireceğimiz aşure etkinliğine tüm halkımız davetlidir. İçerisindeki değişik ürünlerin bir araya gelerek, birlik, beraberlik nasıl oluşturulur, bir tat, bir lezzet oluşturduğu anlayışı içerisinde Cenab-ı Allah birliğimize beraberliğimize vesile kılsın." dedi.

Ebediyete irtihal eden ahileri, esnaf ve sanatkârları rahmetle yâd eden Salaş, Ahiliğin, milli kimliğimizi oluşturan değerlerden biri olduğunu belirterek, “Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir boyut oluşturan Ahilik, dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanatla birleşimidir. Ticarette ve sosyal hayatta doğruluğu, kaliteli üretimi, tüketiciye saygıyı ve iyi ahlakı ilke edinen Ahilik felsefesi, teşkilat olarak Anadolu Selçuklularından Osmanlı İmparatorluğuna geçiş sürecinde son derece önemli bir rol oynamış, sanat ve meslek yönleriyle toplumun ekonomik yapısını hazırlarken, ahlaki yönüyle de devlet yapısının temel niteliklerini belirlemiştir. Ahilik geleneğimizi yaşatan tüm Nevşehir esnaflarımıza hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum.” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2022, 13:48

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner138

banner137