NTB Başkanı Salaş TOGG Gemlik Tesisleri'ni ziyaret etti

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, TOGG Gemlik Tesisleri'ni ziyaret ederek, tesisler hakkında bilgi aldı.

NTB Başkanı Salaş TOGG Gemlik Tesisleri'ni ziyaret etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve TOGG Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda/Borsa Başkanları ile TOGG Gemlik Tesislerinde bir araya geldi.

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş'ın da katıldığı ziyarette, Hisarcıklıoğlu oda-borsa başkanlarına Türkiye'nin otomobili TOGG'un serüvenini ve geldiği noktayı anlattı.

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş da bir sunum yaparak TOGG otomobili ve e-mobilite sistemi hakkında bilgi verdi.

Ziyaretle ilgili değerlendirmede bulunan NTB Başkanı İbrahim Salaş, "TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu liderliğinde 365 oda ve borsa ile birlikte yola çıkılan Türkiye'nin 100 yıllık hayali olan, tüm fikri ve sınai mülkiyet haklarının ülkemize ait olduğu TOGG otomobili fabrika alanını ziyaret ettik ve istişare toplantımızı da fabrika tesislerinde gerçekleştirdik.  Türkiye'nin asırlık hayali olan yerli otomobilin yapılmasında büyük desteği olan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, TOBB Başkanımıza, 365 Oda-Borsa Başkanlarımıza ve 5 babayiğide teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER