Öztürk’ten Dünya Beyin Günü mesajı

Epilepsi ve Yaşam Derneği Kurucusu ve Başkanı ve Epilepsi ve Yaşam Platformu Kurucusu ve Başkanı Ebru Öztürk, Dünya Beyin Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Öztürk’ten Dünya Beyin Günü mesajı

2003 yılından bugüne, Türkiye’nin tek epilepsi hasta derneği olarak epilepsililere, eğitsel, sosyal, psikolojik, hukuki olarak ellerinden geldiği kadar destek vermeye çalıştıklarını söyleyen Öztürk, “Epilepsililerin tek derneği olarak, ülke çapında gerçekleştirdiğimiz seminerler, sempozyumlar, paneller, parklarda açılan stantlar, engelli fuarları, ilk-orta ve yüksek lisans öğrencilerine anlatımlar ile halkımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz.” dedi.

Öztürk şunları söyledi, “Geçen sene çıkan ilk yönetmelik ve ilk protokolden sonra, bu sene ilk gala, ilk tiyatro, ilk dans gösterisi, ilk karikatür çalışması gibi sosyal etkinliklere çalıştayı da eklemek için, Sivil Toplum Genel Müdürlüğü’ne projemizi sunduk. Sivil Toplum Genel Müdürlüğü ve İç İşleri Bakanlığı’nın olumlu yaklaştığı çalıştay için, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nden haber bekliyoruz. En büyük sorunumuz, yaptığımız çalışmalar için bağlı olduğumuz uluslararası kurum olan IBE, ayrıca Fas, İran epilepsi dernekleri tarafından takdir edilip, Arjantin ve Amerika tarafından program yapılması önerilen dernekken, ülkemizde hâlâ resmi daireler, halk ve basın tarafından yeterince duyulmamamız düşündürücü. Epilepsiyi kabullenebilen kişiler, büyüyen güç birliği, bilinçlenen halkımızla, çok daha güzel günlere yelken açacağız. Bilinçli ve empati yapılabilen günlere en kısa sürede ulaşmak dileğiyle.”

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER