Türkiye’yi ağlatmıştı Nevşehir’e geliyor

YKS’ye girmek için geldiği okul önünde kimliğini unuttuğunu fark eden ve polisin babasının numarasını sorması üzerine anne babasının vefat ettiğini söyleyerek ülkeyi gözyaşına boğan Ayşe, Nevşehir’in evladı olacak.

Türkiye’yi ağlatmıştı Nevşehir’e geliyor

YKS’ye girmeden önce kimliğini evde unutan ve anne babasının numarasını soran polislere “annem de babam da vefat etti” diyerek tüm Türkiye'yi gözyaşlarına boğan Ayşe Sabancalı, Kapadokya Üniversitesi'nde okuyacak.

Ayşe'nin eğitim masraflarını Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kurmuş olduğu Osmaniye Vakfı karşılayacak.

Osmaniye Vakfı, konuyla ilgili yaptığı duyuruda, “Osmaniye’de üniversite sınavına girişi sırasında gündeme gelen, hem yetim hem de öksüz kızımız Ayşe Sabancalı’nın, devlet ya da vakıf fark etmeksizin hangi üniversite ve bölümde okumak istiyorsa, vakfımızın Kurucusu ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları ile Osmaniye Vakfı olarak tüm eğitim masraflarını üstleneceğimizi kamuoyuna duyurmuştuk. YKS sonuçlarının açıklanması sonrasında, Ayşe Sabancalı kızımız, Nevşehir Kapadokya Üniversitesi, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu, Çocuk Gelişimi Bölümüne kendi isteği ile yerleşmiş olup, okulun yıllık ücreti Vakfımız tarafından yatırılmıştır. Ayrıca eğitim hayatı boyunca evladımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yakın zamanda Nevşehir’e gelmesi beklenen Ayşe’ye birçok Nevşehirli kucak açacağını sosyal medya hesaplarından duyuruyor.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
YORUMLAR
A. Kahraman
A. Kahraman - 1 ay Önce

Devlet beyim aglattin beni sen ne garibanlara sahip ciktin onu biz biliyoruz asaletli insansin Allah sana saglik sihhat uzun ömürler versin dualarimiz seninle ellerinden saygiyla öperim selamlar saygilar.

İbrahim Aktuna
İbrahim Aktuna - 1 ay Önce

Allaaah tuttugunuzu altın etsin ..Yaptıgınız hayrın .iyiligini Allaaah olmuşlerinizin ruhuna sevap olarak kabul etsin .Sizlerden de Razı olsun ..Allaaah yolunuzu açık etsin..Kızımıza da başarılar dilerim. Hep mutlu olsun ...

MÜŞTEBA ARTUK KIRŞEHİR
MÜŞTEBA ARTUK KIRŞEHİR - 1 ay Önce

GENEL BAŞKANIM SİZİ YÜREKTEN KUTLUYORUM İYKİ BENİM GENEL BAŞKANIMSIN HERZAMAN EMRİNDEYİM TTK AYŞE KARDEŞİMİZEDE BAŞARILAR DİLİYORUM

Mustafa çağlar
Mustafa çağlar - 4 hafta Önce

Devlet bahçeli gerçek bir reistir Allah senden razı olsun

Necip uğurlu
Necip uğurlu - 4 hafta Önce

Ayşe kızımız artık bizlere emanet Nevşehirli biri olarak bize düşen görevi severek ve gönülden isteyerek yapmaya hazırız hoşgeldin Ayşe artık Nevşehir senin de memleketin eğitim hayatında ve sonrasında sana başarılar kızım

Vesile Turan
Vesile Turan - 4 hafta Önce

Helal kızımıza başarılarının devamını dilerim.

Ahmet er
Ahmet er - 4 hafta Önce

Allah razı olsun sizden kızımızada başarılar

SIRADAKİ HABER