Üniversite öğrencileri yurtlarda misafir edilmeye başlandı

Nevşehir’de üniversite öğrencileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda misafir edilmeye başlandı.

Üniversite öğrencileri yurtlarda misafir edilmeye başlandı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Kapadokya Üniversitesi’nde eğitimlerini sürdürecek olan öğrencilerin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlara yerleşmeye başlamasıyla birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, beraberinde yurt müdürleri ile birlikte yurtları ziyaret ederek velilerin heyecanına ortak oldu.

Yurt kayıtları için işlem yapan öğrencilerle ve aileleriyle de sohbet eden İl Müdürü Özdemir, farklı illerden gelerek çocuklarını yurtlara teslim eden ailelere müsterih olmalarını her bir çocuğa kendi evlatları gibi sahip çıkacaklarından şüphelerinin olmaması gerektiğini belirterek yurtların kalite standartlarına uygun şekilde hazırlanmış odaları, yemekhaneleri ve sosyal tesisleri ile öğrencilere en iyi şekilde hizmet edileceğini, öğrencilerin eğitim hayatlarını sürdürmek için konaklama ile ilgili her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurt ücretlerinin bu senede aynı fiyatta olacağının müjdesini hatırlatan İl Müdürü Özdemir, 2022 - 2023 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek öğrencilere başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmeleri temennisinde bulundu.

Ayrıca Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı tüm yurtların girişlerinde oluşturulan noktalarda öğrenciler karşılanarak yurt hizmetleri hakkında bilgi veriliyor. Veliler ve öğrenciler ise sıcak karşılamadan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER