Ürgüp Ziraat Odası Başkanlığınca yapılan açıklamada, çiftçilerin traktör kullanırken dikkat etmesi gereken hususlara dikkat çekildi.

Tarım sezonunun hız kazanması ile birlikte sosyal medya hesabından bazı hatırlatmalarda bulunan Ürgüp Ziraat Odası, sezonda kazaların yaşanmaması için trafik kurallarına uyulması gerektiğini kaydetti.

Kaymakam Denli görevine başladı Kaymakam Denli görevine başladı

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Değerli üreticilerimiz tarım sezonun devamı ile üzücü kazalar yaşanmaması için trafik kurallarına lütfen uyalım. Basit görünebilir ama can kurtarıyor! Karayolları Trafik Kanununa göre traktörlere geceleri yolda diğer sürücüler tarafından fark edilmeleri için sarı döner çakar lamba, traktör römorkları ve diğer römorkların arkasına en az 2 tane reflektör taktırılması veya yapıştırılması zorunlu olup, çalışır durumda olması gerekmektedir.

Trafik kazaları sonucu ölüm ve yaralanmaların önlenebilmesi ve cezai işlem uygulanmaması için sarı döner çakar lamba ve reflektörlerin ihmal gelinmeyerek kısa sürede taktırılması gerekmektedir. Reflektör tak görünür ol!”

Muhabir: RAVZA NUR BAYDEMİR