4 NEVÜ’lü akademisyen “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde (NEVÜ) 4 akademisyen, merkezi Amerika’da bulunan Elsevier ve Stanford Üniversitesi’nin ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ listesine girdi.

4 NEVÜ’lü akademisyen “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Elsevier ve Stanford Üniversitesi tarafından “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi”ne giren Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ersan Kabalcı, Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Bekir Bora Dedeoğlu, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Yeşilbudak ve Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Şenol’u makamında kabul etti.

Rektör Aktekin, “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesine giren NEVÜ’lü akademisyenleri tebrik etti.

Rektör Aktekin, NEVÜ’lü öğretim üyelerinin dünyanın en etkili bilim insanları arasında yer almasının üniversite, şehir ve ülke için gurur verici olduğunu söyleyen Aktekin, “Gelişmiş fiziki alt yapımız ve nitelikli akademik kadromuzla birlikte siz değerli hocalarımızın ortaya koymuş olduğu güzel ve başarılı çalışmalarınızın bir neticesi olarak elde ettiğiniz sonuç bugün gerek üniversitemiz gerekse üniversitemizi sahiplenen şehrimiz ve ülkemiz için önemli bir gurur kaynağı oldu. Dünyanın en etkili bilim insanları arasına giren siz değerli hocalarımızı, şahsım ve üniversitem adına bir kez daha tebrik ediyor ve üniversitemizin tüm akademisyenlerinin başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Öğretim üyeleri ile bir süre görüşen Rektör Aktekin, teşekkür belgesi verdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2022, 17:36

Mehmet Günay

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145