Bakan Yardımcısı Yılmaz’dan NEVÜ Rektörü Aktekin’e ziyaret

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Yılmaz’dan NEVÜ Rektörü Aktekin’e ziyaret

Yeni eğitim öğretim yılı hazırlık toplantısına katılmak üzere Nevşehir’e gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, kendisine eşlik eden Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat ile birlikte Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini (NEVÜ) ziyaret etti. Bakan Yardımcısı Yılmaz’ı ziyaretlerinde Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu karşıladı.

Bakan Yardımcısı Yılmaz’ı makamında ağırlayan ve ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Aktekin,  merkez yerleşkesi ile birlikte 7 ilçede toplam 8 kampüsünde 10 fakülte, 4 enstitü 9 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul, 19 araştırma merkezi ve 23 bin öğrencisi bulunan NEVÜ hakkında bilgi verdi. Rektör Aktekin ayrıca eğitim öğretim faaliyetleri, tercih süreçleri ile birlikte üniversite-şehir ve üniversite-bölge iş birlikleri kapsamında yürüttükleri çalışmalara değindi.

Misafirperverliklerinden dolayı Rektör Aktekin ve yönetimine teşekkür eden Bakan Yardımcısı Yılmaz, NEVÜ’nün yürüttüğü başarılı ve güzel çalışmalarının yanı sıra en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer almasının oldukça memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Rektör Aktekin ile bir süre görüşen ve başarılı çalışmalarının devamı temennisinde bulunan Bakan Yardımcısı Yılmaz, daha sonra üniversiteden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2022, 08:58

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner138

banner137