NEVÜ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden doğa yürüyüşü

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafından “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” etkinlikleri kapsamında Ürgüp Kızılçukur Vadisinde doğa yürüyüşü düzenlendi.

NEVÜ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden doğa yürüyüşü

Kızılçukur mevkiinde yaklaşık 12 km’lik parkurda gerçekleştirilen yürüyüşe NEVÜ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü akademik danışmanı Dr. Toprak Keskin, akademisyenler ve üniversitenin farklı bölümlerinde öğrenim gören 60 öğrenci katıldı.

Üniversite olarak eğitim gören tüm öğrencilerin en iyi şekilde eğitim almalarının yanı sıra sosyo-kültürel sportif etkinliklerle entelektüel birikimlerine katkı sağlamaya büyük önem verildiğini belirten Dr. Keskin, öğrenci kulüp ve topluluklarının da bu anlamda ders dışı sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal birçok alanda faaliyetler gerçekleştirerek öğrencilerin kişisel gelişimlerine büyük katkılar sağladığını ifade ederek bu amaçla Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolasıyla doğa yürüyüşü gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Dr. Toprak Keskin, öğrencilerin ders dışı etkinliklerle kişisel gelişim ve entelektüel birikim kazanmalarına büyük önem veren Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin’e kulüplerin etkinliklerini gerçekleştirmesindeki desteklerinden dolayı da teşekkür etti.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145