NEVÜ’de 2022-ALES/3 başarılı şekilde tamamlandı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 656 adayın girdiği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nın (2022-ALES/3) başarılı ve sorunsuz bir şekilde tamamlandığını söyledi.

NEVÜ’de 2022-ALES/3 başarılı şekilde tamamlandı

NEVÜ Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2022-ALES/3), bugün tek oturumda gerçekleştirildi.

Saat 10:15’de başlayan ve 150 dakika süren sınava Nevşehir İl merkezinde 392’si kadın aday ve 264’ü de erkek aday olmak üzere toplam 656 aday girdi. 2 binada ve 27 salonda gerçekleştirdiğimiz sınavda ayrıca 81 personel de görev yaptı.

Alınan tedbirler ve belirtilen kurallar doğrultusunda sorunsuz bir şekilde tamamladığımız sınavın şimdiden tüm adaylar için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sınavda görev alan tüm akademik ve idari personele, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, bina ve sınav güvenliğinden sorumlu Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü personeline de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145