NEVÜ’de MYO Müdürler Toplantısı yapıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Meslek Yüksekokulları Müdürler Kurulu olağan toplantısı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO) koordinatörlüğünde çevrim içi olarak yapıldı.

NEVÜ’de MYO Müdürler Toplantısı yapıldı

Toplantıya, NEVÜ Meslek Yüksekokulu müdürleri, Meslek Yüksekokulları Danışma Kurulu üyeleri; Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Nevşehir Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü,  İŞKUR, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB, Ahiler Kalkınma Ajansı, Nevşehir Rehberler Odası, TÜRSAB (Kapadokya Temsil Kurulu), NESİAD, Kapadokya Aşçılar Odası, Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) katıldı.

Yapılan toplantıda; ortak çalışmalar, iş birlikleri, projeler, öğrencilerin mesleki uygulama ve staj alanları, istihdam alanında yapılacak çalışmalar konuşuldu.

Ayrıca üniversite sektör iş birliğinin güçlendirilmesi, mezun durumundaki öğrencilerin girişimcilik konusunda teşvik edilmesi konuları ele alınarak, bu konularda ortak çalışmalar başlatılmasına karar verildi.

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145