TMMO Nevşehir Temsilcisi Duru’dan Rektör Aktekin’e ziyaret

Türkiye Makine Mühendisleri Odası (TMMO) Nevşehir Temsilcisi Avni Duru ve Yönetim Kurulu üyesi Şendoğan Saykılı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

TMMO Nevşehir Temsilcisi Duru’dan Rektör Aktekin’e ziyaret

Aktekin’i makamında ziyaret eden Duru, oda olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

TMMO Kayseri Şubesi tarafından 13-15 Ekim tarihlerinde Kayseri’de birincisi düzenlenecek olan ‘Savunma Sanayi Sempozyumu ve Sergisi’ne değinerek Rektör Aktekin’i davet eden Duru, Makine Mühendisleri Odası olarak NEVÜ ile ortak çalışma ve projelerde bulunmak istediklerini ifade etti.

Rektör Aktekin ise ziyaret ve davetten dolayı, Duru’ya teşekkür etti. Üniversite olarak toplumun ve ülkenin yararları doğrultusunda ikili iş birliklere büyük önem verdiklerini belirten Aktekin, bu kapsamda üniversitenin Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ve Meslek Yüksekokullarının ilgili bölüm ve programları ile birlikte üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Kapadokya Teknopark aracıyla araştırma-geliştirme (AR-GE), inceleme, proje ve raporların hazırlanarak uygulanması ve teknik uygulama alanları gibi mühendislik alanlarını kapsayan yürütülebilecek ortak proje ve çalışmalara desteğe hazır olduklarını söyledi.

Alpaslan Körükcü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER