Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Resim Bölümü Dijital Sanat Uygulamaları Dersi kapsamında, Prof. Dr. Göksun Yener’in 2023-2024 Bahar Dönemi 2. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı “Filistin” konulu dijital çalışmalardan oluşan sergi, Fakülte Resim Bölümü Sergileme Alanı’nda açıldı.

Serginin açılışına GSF Dekanı Prof. Dr. Göksel Şimşek, Dekan Yardımcısı ve Resim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Göksun Yener, akademisyenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Nevşehir’de bugün vefat edenler (24 Haziran 2024) Nevşehir’de bugün vefat edenler (24 Haziran 2024)

“İNSANLIK OLARAK ORTAK KAYGIMIZ VE DİLEĞİMİZ, BU SAVAŞIN BİR AN ÖNCE SONLANMASIDIR”

Filistin’de uluslararası hukuka ve vicdani değerlere aykırı olarak uygulanan zulme ve soykırıma dikkat çekmek için “Filistin” konulu çalışmalar gerçekleştiren öğrenciler, ölüm, yıkım ve insanların yaşadığı güçlüklere dikkat çektiler. Prof. Dr. Yener, Filistin halkına yönelik tüm dünyanın duyarsız kaldığı bu işgal ve sivil ölümlerine bir son verilmesi için çağrıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi.

Ayrıca “İnsanlık olarak ortak kaygımız ve dileğimiz, bu savaşın bir an önce sonlanmasıdır” mesajının paylaşıldığı sergi, NEVÜ GSF Binasında bir hafta boyunca açık kalacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ