“Simyazarlık Atölye Günleri” başladı “Simyazarlık Atölye Günleri” başladı

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, basın açıklaması yaparak “Proje okulları birileri babasının çiftliği gibi görerek derebeylik düzeni yürütmektedirler. Sayın Tekin bu duruma son vermelidir.” dedi.

Urgenç, öğretmenlerin, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in proje okullarında yaşanan keyfiliğe son vermesini beklediğini söyledi.

Sık sık öğretmen odalarını ziyaret eden Bakan Tekin’in bu son derece haklı beklentinin farkında olduğunu belirten Urgenç, “Proje okullarımızdaki öğretmen ve yönetici atamaları da diğer okullarımızın tabi olduğu mevzuata göre yürütülmelidir. Akademik başarısı en yüksek olan öğrencilerimizin sınavla girdiği bu okullarımızdaki keyfiliğe ve özellikle “birilerinin” babasının çiftliği gibi görerek adeta “derebeylik düzeni” yürüttüğü mevcut aymazlığa Sayın Bakanın artık dur demesini bekliyoruz. Önümüzde yönetici atama ve öğretmen nakil süreçleri başlayacak. Yeni dönemde atamalar sınav başarısı ve liyakat esasına göre gerçekleştirilmeli, yıllardır süregelen “kafama göre yönetici ve öğretmen atarım” projesine dönüşmüş olan keyfilik son bulmalıdır.” diye konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ