NEVÜ Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, sınava girecek adayların saat 10.00’dan sonra sınav binalarına, sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra (saat 10.15) sınav salonlarına alınmayacağından dolayı sınav saatinden en az 1 saat önce sınav binasında hazır bulunmalarına yönelik uyarıda bulundu.

Rektör Aktekin, “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından 24 Mart 2024 Pazar günü Nevşehir İl Merkezinde yapılacak olan 2024-YDS/1 tek oturumda gerçekleştirilecek. Nevşehir İl merkezinde 247’si kadın aday ve 176’sı erkek aday olmak üzere toplam 423 aday sınava girecek. 2 binada ve Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu olmak üzere toplam 19 salonda yapılacak sınavda 61 personel de görev yapacak.

24 Mart Pazar günü uygulanacak 2024-YDS/1’e girecek adaylardan; T.C. Kimlik Kartını kaybeden, T.C. Kimlik Kartında fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için İl Nüfus Müdürlükleri 24 Mart 2024 Pazar günü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak. Söz konusu müdürlüklere başvuran adaylara; müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu ‘Geçici Kimlik Belgesi’ düzenlenecek. ‘Geçici Kimlik Belgesi’ dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecek. Bu amaçla Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir” dedi.

Nar Belediyesi ekipleri sahada Nar Belediyesi ekipleri sahada

Sınava girecek tüm adaylara başarılar dileyen Rektör Aktekin ayrıca sınavda görev alacak tüm akademik ve idari personele, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, bina ve sınav güvenliğinden sorumlu Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ve Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı personellerine teşekkür etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ