TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. HACIBEKTAŞ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2022/4 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

HACIBEKTAŞ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2022/4 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Nevşehir İl, Hacıbektaş İlçe, Savat Mahalle,730 ada 2 parsel sayılı taşınmaz tapu kaydında avlulu kerpiç ev vasfındadır. İlgili taşınmaz belediye imar planı içerisindedir. . 4 Katlı yapılaşma izni bulunmakta olup % 2 eğimlidir. İlgili taşınmaz zemin kat ve 1 normal katlı olup her 2 katı mesken olarak düzenlenmiştir. Ana giriş kapısı demirden imal edilmiş, iç kapıları ahşap, pencereler pvc doğramalı olup her katında 2 oda 1 wc bulunmaktadır. Koridor zeminleri ahşap kaplamalı olup bina inşaat alanı 140,00 m2'dir.Parselde bulunan ev kerpiçten olup, çamur harçla örülmüştür. Parselde eksik imalat oranlı bir çevre duvarı bulunmaktadır. Parselin toplam m2'si 176.00'dır

Adresi                          : Nevşehir İli Hacıbektaş İlçesi Savat Mh. Cumhuriyet Cd. Hacıbektaş / NEVŞEHİR

Arsa Payı                     : Tapu kaydındaki gibidir                       Yüzölçümü         : 176 m2

İmar Durumu             : Belediye imar planı içerisindedir

Kıymeti                        : 672.070,00 TL                                         KDV Oranı     : %8

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü              : 27/10/2022 günü 11:00 - 11:05 arası     2. Satış Günü     : 22/11/2022 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri                      : Hacıbektaş kaymakamlığı icra müdürlüğü önü

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Nevşehir İli, Hacıbektaş İlçesi, Savat Mahallesi, 730 ada 3 parsel sayılı taşınmaz tapu kaydında avlulu kerpiç ev vasfındadır. Taşınmaz üzerinde ev bulunduğu tapu kaydında belirtilsede keşif tarihi itibari ile kerpiç evin bulunmadığı görülmüştür. İlgili taşınmaz belediye imar planı içerisindedir. 4 Katlı yapılaşma izni bulunmakta olup %2 eğimlidir. İlgili taşınmaz üzerinde zemin katlı, kerpiç yığma taşıyıcı sistemli, ahşap tek eğimli çatılı, çatı üzeri kiremit kaplamalı ana giriş kapısı ahşaptan imal edilmiş, ahşap pencere doğramalı olup duvarları sıva üzeri badanalı, zemini toprak dolgulu, 20 m2 inşaat alanlı, 1B yapı sınıflı %80 yıpranma oranlı bir depo bulunmaktadır. Parselde bulunan ev beton briketten olup, çimento harçla örülmüştür.

Adresi                          : Nevşehir İli Hacıbektaş İlçesi Savat Mh. Cumhuriyet Cd. Hacıbektaş/NEVŞEHİR

Arsa Payı                     : Tapu kaydındaki gibidir                     Yüzölçümü           : 150 m2

İmar Durumu             : Belediye imar planı içerisindedir

Kıymeti                        : 505.665,00 TL                                       KDV Oranı       : %8

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü              : 27/10/2022 günü 11:10 - 11:15 arası   2. Satış Günü       : 22/11/2022 günü 11:10 - 11:15 arası

Satış Yeri                      : Hacıbektaş kaymakamlığı icra müdürlüğü önü

             Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

             2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (7) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

             3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

             4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

             5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

             6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 02/09/2022

İsmail Irmak

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146

banner145